» Historia

Firma Cenos zajmuje się produkcją i sprzedażą produktów spożywczych. Jest jednym z największych polskich producentów i dystrybutorów ryżu, kaszy jęczmiennej i gryczanej, grochu, fasoli, płatków kukurydzianych i soli.

Cenos powstał w 1991 roku w wyniku jednej z pierwszych prywatyzacji Central Nasiennych w Polsce. Rok 1993 to rozpoczęcie produkcji spożywczej i bezpośredniego importu ryżu. W 1994 roku Cenos rozpoczął konfekcjonowanie i dystrybucję soli, a w 1998 roku otworzył nowe hale i uruchomił produkcję płatków kukurydzianych. W 2002 roku przedsiębiorstwo nawiązało współpracę z firmą Malma Sp. z o.o.

W roku 2004 klienci mogli zobaczyć nowe oblicze produktów Cenos. Firma rozpoczeła pierwszą kampanię reklamową w TV. Była to pierwsza na świecie telewizyjna reklama kaszy – nikt wcześniej nie zdecydował się na działania reklamowe na taką skalę. Rok później została powtórzona kampania telewizyjna kasz i ryżu.

Istotnym wydarzeniem dla dalszego rozwoju spółki było jednak przejęcie firmy w 2007 roku przez Pamapol S.A. Dzięki temu zakład został zmodernizowany, a spółka Cenos weszła w skład Grupy Kapitałowej Pamapol.